לוחות חשמל, פיקוד ובקרה לצ'ילרים

ייצור והתקנת לוחות חשמל, פיקוד ובקרה לצ'ילרים במפעל אריזות פלאסטיק "שלם" בקיסריה.

צריכת החשמל במדינת ישראל בה האקלים הופך להיות קיצוני מביא לחשיבה מחודשת והקצאת פתרונות קירור חדשים אשר מצריכים היערכות שונה מבחינת התקנת לוחות פיקוד ובקרה עבור יחידות מיזוג אשר מעלות את רמת היעילות המרחבית. דוגמא ברורה לכך היא הכנסת צ'ילרים אל תוך מפעלי תעשייה ומבנים גדולים אשר יעילות המזגנים אינה עולה בקנה אחד עם גודל החלל. מתקנים אלו דורשים חיבור אל מערכת לוחות חשמל נפרדת אשר תנתב ביעילות את צריכת האנרגיה בצורה מיטבית.

לוחות חשמל, פיקוד ובקרה במפעלים

חללים גדולים דורשים התאמה מיוחדת עבור המכשור הנמצא בתוכם. חיבור לוחות חשמל לתעשייה הינו אחד האלמנטים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון במפעלים ובמבנים גדולים מאחר ופיזור האנרגיה צריך להיות נכון ובטיחותי. הצורך בקירור במפעלים עלה רבות במהלך השנים עם כניסתם של מכונות ומכשירים הדורשים קירור וצינון מידי על מנת שלא להיכנס לסכנה של התחממות יתר, מה שיכול להוביל לקריסת מערכת שלימה.

במפעל "שלם" הממוקם בקיסריה מייצרים אריזות פלסטיק למוצרים שונים. המכונות המייצרות את האריזות דורשות קירור ברמה גבוהה ובגלל גודלו של המפעל הוכנסו אליו יחידות צ'ילרים אשר עובדות על ידי אפקט של קירור מים המעוברים דרך צינורות אל המבנה. המים עוברים בתוך צינורות עם גז קר ואין כל מגע עם המים בעת יציאתם מפתחי הצ'ילרים.

התקנת מערכת הצ'ילרים בתוך המפעל דורשת גם בדיקת מתקני חשמל הנמצאים במקום וגם התקנה של לוחות חשמל, פיקוד ובקרה נפרדים אשר מוזנים מתוך לוח החשמל הראשי והן ישלטו על פיזור האנרגיה באופן אופטימלי וחסכוני מבלי לפגוע במערכת החשמל של המכונות הנמצאות שם. מערכת הבקרה של הצ'ילרים מעניקה יכולת מעקב הן מבחינת שליטה ברמת הקירור והן מבחינה בטיחותית עבור כלל המכונות הנמצאות בשטח הגדול של המפעל.

צ'ילרים לקירור חללים גדולים

מערכת צ'ילרים, או מצנני אוויר, היא מערכת קירור גדולת היקף אשר מטרתה היא לצנן אוויר בתוך חללים גדולים כמו במפעלים, מבני תעשייה ואתרים ציבוריים אשר בתוכם ישנה הסתעפות לחדרים רבים. צ'ילרים מעניקים פתרון יעיל ביותר עבור פיזור אוויר קר בזמן קצר ביותר והם בעלי יתרונות רבים:

  • אחזקת לוחות חשמל של המערכות הללו אינה מורכבת אך דורשת בדיקה על ידי אנשי מקצוע מוסמכים.
  • היעילות מבחינת תפוסת מקום אינה גבוהה לעומת מערכת מיזוג אוויר מרכזית או לחילופין יחידות מזגן נפרדות.
  • צריכת החשמל עבור הצ'ילרים אינה גבוהה והיא ניתנת לוויסות.
  • פעולת הקירור נעשית תוך זמן קצר ביותר.

2 תגובות בנושא “לוחות חשמל, פיקוד ובקרה לצ'ילרים”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים